logo
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۵:۰۵

اقتصادي

برداشت ۶۱ هزار تن محصول از باغات ماهنشان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان با بیان اینکه ۶۱ هزار تن محصول از باغات ماهنشان قابل برداشت است گفت: بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ هکتار زیر کشت محصولات باغی قرار دارد.

اجرای پروژه واریانت جدید تات‌قشلاق به چای‌قشلاق

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ماهنشان گفت: پروژه واریانت تات‌قشلاق به چای‌قشلاق در حال اجرا است که این پروژه یکی از پروژه‌های مهم در سطح شهرستان است.

بازاریابی بزرگ‌ترین مشکل گلیم‌بافی

گلیم‌بافی هنر باستانی است که در بین مردم شهرستان ماهنشان قدمت دیرینه‌ای دارد اما در دهه‌های اخیر به دلیل وجود مشکلات متعدد از جمله نبود بازار فروش مناسب، رو به فراموشی است.

توزیع ۱۴۰ هزار اصله نهال در ماهنشان

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ماهنشان با بیان اینکه امسال ۱۴۰ هزار اصله نهال رایگان در ماهنشان توزیع شده است گفت: نهال‌های ارائه شده بیشتر از نوع صنوبر هستند.

زنجان کمترین مشکل اشتغال را دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: این استان هم اکنون در موضوع اشتغال جوانان کمترین مشکل را دارد و در این زمینه تنها بحث توانمندسازی و مهارت افزایی مطرح است.

صادرات نفت ۲.۵ برابر افزایش یافت

مدیرعامل شركت ملی نفت ایران گفت: صادرات نفت کشور در شرایط سخت تحریم حدود 250 درصد رشد داشته و تقریبا 2.5 برابر شده است.

امیدوارانه خط‌شکن حل مشکلات اقتصادی باشیم

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: راه برون‌رفت کشور در مسائل اقتصادی این است که امیدوارانه در حل مشکلات، در تولید، رسانه، مدیریت و عمل جهادی خط‌شکن باشیم.

کشاورزان مشکلات را فتیله‌پیچ می‌کنند

کشاورزان شهرستان ماهنشان توانسته‌اند سختی‌های تولید را به جان بخرند و با وجود تمام مشکلات، تعدادی از آنان به عنوان نمونه انتخاب شدند اما استمرار تولیداتشان نیازمند همراهی مسئولان است.

تولید صادرات محور برنامه وزارت جهاد کشاورزی

عضو اتحادیه مرغداران گوشتی با رد شایعه گرانی مرغ گفت: جوجه‌ریزی طبق روال در حال انجام است و مازاد تولید داریم، پس هیچ افزایش قیمتی در بازار به وجود نمی‌آید.