logo
امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰:۰۷
[ شناسه خبر : ۸۰۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی:

توجه ویژه به صنایع دستی موجب رهایی از وابستگی اقتصاد به نفت می شود/ اشتغالزایی صنایع دستی برای کشور

توجه-ویژه-به-صنایع-دستی-موجب-رهایی-از-وابستگی-اقتصاد-به-نفت-می-شود-اشتغالزایی-صنایع-دستی-برای-کشور-

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رهایی از وابستگی اقتصاد به نفت باید به صنایع دستی توجه ویژه شود.

علی وقف چی امروز در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا;   اظهار داشت:نمایشگاه توانمندی های استان زنجان  در صحن مجلس با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و سفیران کشورهای مختلف آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان استان های مختلف کشور از این نمایشگاه بازدید کرده اند، افزود:صنایع دستی به عنوان سرمایه برای کشور محسوب می شوند که ضروری است این صنایع به خوبی معرفی شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان زنجان دارای ظرفیت های بسیار بالایی در زمینه صنایع دستی است، تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه فرصت مناسبی برای معرفی هنر دست زنجانی ها است.

وقف چی این نمایشگاه با به کارگیری ظرفیت های استانی برگزار شده است، خاطرنشان کرد: استان زنجان هنرمندان برجسته و فاخری دارد که نام زنجان را در زمینه صنایع دستی به جهان معرفی می کنند.

وی توسعه صنایع دستی را موجب رونق اقتصادی برشمرد و گفت: برای رهایی از وابستگی اقتصاد به نفت باید به صنایع دستی توجه ویژه شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: تلاش شده است تا نمایشگاه صنایع دستی با همه توان برای معرفی زنجان برگزار شود تا قابلیت های استان در این زمینه در معرض دید قرار گیرد.

وقف چی با ابراز تاسف از اینکه ظرفیت های صنایع دستی زنجان همواره نادیده گرفته شده است، گفت: در زمانی که بیکاری در کشور بیداد می کند صنایع دستی و فرش یکی از بهترین  گزینه ها برای اشتغالزایی و توسعه اقتصادی کشور محسوب می ‎شود.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 3.5 درصد از چاقوی کشور در استان زنجان تولید می شود،ادامه داد: 15 هزار نفر هم در این رشته فعالیت می‏ کنند.

وقف چی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا ظرفیت های صنایع دستی استان به خوبی معرفی شود، افزود: با توجه به ظرفیت های موجود صنایع دستی استان باید آوازه و شهرت جهانی پیدا کند.

وی بر ضرورت توجه به صادرات صنایع دستی تاکید کرد و گفت:ظرفیت های صادراتی در استان وجود دارد اما هنوز صادرات به صورت رسمی انجام نمی شود.//ن

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر