logo
امروز : جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۴
[ شناسه خبر : ۳۸۹۷۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد:

برداشت 15 هزار تن محصولات علوفه‌ای در زنجان

برداشت-15-هزار-تن-محصولات-علوفه‌ای-در-زنجان
‍‍‍مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به آغاز برداشت محصولات علوفه‌ای دیم در استان زنجان گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود میزان برداشت این محصولات در استان زنجان به 15 هزار تن برسد.

مسیح‌اله محمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «موج‌رسا» با اشاره به آغاز برداشت محصولات علوفه‌ای از مزارع استان زنجان اظهار کرد: کشت علوفه‌های ماشک، خلر، نخود علوفه‌ای، یونجه، قصیل و غیره به صورت دیم در اراضی استان در قالب طرح جهش تولید انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید

وی با تاکید بر اینکه بیشترین سطح محصولات علوفه‌ای استان در علوفه‌های دیم یونجه است ادامه داد: با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی مختلف در مناطق استان، برداشت این محصولات از خرداد سال جاری آغاز شده و در بعضی مناطق ادامه دارد.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان زنجان با تاکید بر اینکه در سال زراعی جاری سطح کشت محصولات علوفه‌ای در اراضی دیم بیش از 7 هزار و 500 هکتار بوده است عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود میزان تولید انواع علوفه خشک مزارع استان بیش از 15 هزار تن برسد.

وی در ادامه با اشاره اینکه به واسطه بحران آب در کشور، بحث کاهش حقابه در حال حاضر، به شدت مطرح است گفت: بر این اساس، برای افزایش و حفظ تولیدات کشاورزی اراضی دیم به عنوان یکی از ظرفیت‌های تولید مطرح بوده و سازمان جهاد کشاورزی استان نیز به طبع سیاست‌های وزارت متبوع هر ساله با ترویج کشت در قالب طرح جهش تولید با پشتیبانی فنی، آموزشی، ترویجی و تامین نهاده‌های مورد نیاز نسبت به توسعه این محصولات اقدام می‌کند.

انتهای خبر/

فرم ارسال نظر