logo
امروز : جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱:۴۵
[ شناسه خبر : ۳۸۳۱۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیر توزیع برق شهرستان خدابنده خبر داد:

بهسازی ۴ کیلومتر از شبکه‌های برق خدابنده

بهسازی-۴-کیلومتر-از-شبکه‌های-برق-خدابنده-
مدیر توزیع برق شهرستان خدابنده از اجرای پروژه اصلاح و بهسازی بیش از ۴ کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «موج‌رسا» به نقل از روابط عمومی پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، حسنعلی پیری با اشاره به اجرای پروژه‌های اصلاح و بهسازی شبکه‌های توزیع برق حد فاصل روستاهای محمد خلج تا بزین گفت: در این طرح که با حضور ۱۳ اکیپ عملیاتی متشکل از ۴۰ همکار مدیریت توزیع برق شهرستان خدابنده انجام شد، ۲۶۰ کاور پرنده پران، ۱۴۰ کاور مقره سیلیکونی و ۱۸ قطعه راس تیری بر روی شبکه‌های حدفاصل این روستاها نصب شد.

بیشتر بخوانید

پیری افزود: پرنده‌زدگی یکی از دلایل ناپایداری شبکه‌ است و با توجه به مجاورت شبکه توزیع برق این شهرستان با زمین‌های کشاورزی، نشستن پرندگان بر روی شبکه‌های توزیع برق این مشکل موجب ایجاد خاموشی می‌شود و از ابتدای سال تاکنون برای رفع این مشکل، یک هزار و ۵۰ کاور پرنده پران، ۱۷۰ عدد راس تیری بلند، ۲۱۰ کاور مقره سیلیکونی بر روی خروجی شبکه‌های توزیع برق توزلو، بزین، قشقجه، شهیدآباد، دهجلال، سجاس، زواجر، بامداد و نورآباد نصب و ۲۵۰ مقره معیوب تعویض شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان خدابنده اضافه کرد: این شهرستان با بیش از ۲۴۰ روستا گسترده‌ترین شبکه توزیع برق روستایی در سطح استان را داراست و با توجه به این‌که صنعت کشاورزی خدابنده یکی از قطب‌های این صنعت در استان و شمال‌غرب کشور است، پایداری شبکه توزیع به سبب استفاده برق در کشاورزی و زیرساختی بودن این انرژی از اهمیت بالایی برخودار است.

گفتنی است شهرستان خدابنده با حدود ۷۰ هزار مشترک برق یکی از بیشترین تعداد مشترک را پس از شهرستان زنجان در استان دارد و ۵۰ درصد از انرژی توزیع شده در این شهرستان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر