logo
امروز : جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲:۱۳
[ شناسه خبر : ۳۸۳۱۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان خبر داد:

اجرای 15 طرح آبرسانی در شهرستان ایجرود

اجرای-15-طرح-آبرسانی-در-شهرستان-ایجرود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: امسال 15 طرح آبرسانی روستایی و شهری در شهرستان ایجرود در دست اجرا قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «موج‌رسا» و به نقل از روابط عمومی شرکت آب فاضلاب استان زنجان، علی‌محمد نادرخانی اظهار کرد: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر 62 میلیارد ریال از محل منابع مختلف از جمله اعتبارات محرومیت‌زدایی و روستاهای فاقد دهیاری تامین اعتبار شده است.

بیشتر بخوانید

وی افزود: اجرای عملیات اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب شهر زرین‌آباد به طول بیش از یک کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 45 میلیارد ریال از جمله این طرح‌ها است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بیان کرد: این طرح با هدف کاهش آب و ارائه خدمات پایدار برای مشترکین زرین آبادی اجرا می‌شود که تاکنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نادرحانی گفت: اجرای طرح آبرسانی در پنچ روستای فاقد دهیاری شهرستان ایجرود نیز از دیگر اقدامات شرکت آبفا در این شهرستان است.

وی ادامه داد: روستاهای قره بلاغ، تازه کند، چولجه صائین، دورموشقان و بزین با جمعیتی افزون بر 700 نفر و با اعتباری معادل 17 میلیارد ریال آبرسانی می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان اضافه کرد: آبرسانی به این پنج روستا شامل احداث پنج کیلومتر شبکه توزیع، یک و نیم کیلومتر خط انتقال، حفر و تجهیز دو حلقه چاه و بهسازی دو دهنه چشمه است.

این مسئول خاطرنشان کرد: اجرای عملیات اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب در 14 روستای مجتمع غواصان دریادل به طول 30 کیلومتر، حفر و تجهیز یک حلقه چاه رزرو در روستای جوقین، اصلاح شبکه توزیع آب روستای سعیدآباد و حفر و تجهیز دو حلقه چاه و احداث خط انتقال در روستاهای پاشا چایی و قره بوته نیز از جمله طرح‌هایی است که در آینده نزدیک در شهرستان ایجرود اجرایی می‌شود.

وی یادآور شد: بازسازی قنات روستای قره‌درق، احداث دو باب مخزن ذخیره آب در روستاهای قوش‌چی و ملاپیری با ظرفیت 400 متر مکعب نیز از دیگر طرح‌هایی است که در قالب طرح‌های محرومیت‌زدایی در شهرستان ایجرود اجرایی خواهد شد.

گفتنی است شهرستان ایجرود با بیش از 52 هزار نفر جمعیت و 15 هزار مشترک تحت پوشش شرکت آبفا در فاصله 36 کیلومتری از شهر زنجان قرار دارد.

  

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر