logo
امروز : جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱:۲۰
[ شناسه خبر : ۳۸۰۹۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
مدیر کل تأمین اجتماعی استان زنجان خبر داد:

آغاز فراخوان انتخاب مستمری‌بگیران نمونه زنجان

آغاز-فراخوان-انتخاب-مستمری‌بگیران-نمونه-زنجان
مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: فراخوان بیست و دومین دوره انتخاب بازنشسته، همسر بازمانده و از کارافتاده کلی نمونه همزمان با سراسر کشور در استان زنجان نیز اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی استان زنجان، محمود عزیزخانی گفت: سازمان تأمین اجتماعی در نظر دارد به مناسبت ۲۵ ذی‌الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان و به‌ منظور ترویج فرهنگ تکریم و ارج‌گذاری به مقام ارزشمند بازنشستگان، همسران بازمانده و از کارافتادگان کلی نمونه، به‌ عنوان اسوه‌های صبر و استقامت و خردورزی در جمع خانواده و جامعه، نسبت به انتخاب و تجلیل این قشر اقدام کند.

بیشتر بخوانید

وی اضافه کرد: از کارافتادگان، همسران بازمانده بیمه‌شده‌های متوفی و سایر مستمری‌بگیران تحت پوشش این سازمان بیمه‌گر می‌توانند برای قرارگرفتن در فهرست برگزیدگان، با تکمیل کردن فرم‌های خود اظهاری در این فراخوان شرکت کنند.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان زنجان گفت: هر ساله در آستانه ۲۵ ذی‌الحجه «روز خانواده و تکریم بازنشستگان» تعدادی از مستمری‌بگیران از بین مستمری‌بگیران استان متقاضی می‌شوند تا پس از انجام چندین مرحله بررسی توسط کارشناسان سازمان تأمین اجتماعی، از بین آن‌ها چند نفر به‌ عنوان افراد نمونه مورد تقدیر قرار گیرند.

 وی بیان کرد: بر اساس دستور کار اجرایی انتخاب بازنشستگان و مستمری‌بگیران نمونه، کمیته‌های استانی مربوطه مطابق برنامه زمان‌بندی شده تشکیل و مستمری‌بگیران نمونه بر اساس ضوابط مشخص شده انتخاب می‌شوند.

عزیزخانی داشتن سابقه پرداخت حق‌بیمه، پیشرفت‌های تحصیلی در زمان بازنشستگی، تدریس در مراکز رسمی آموزشی در دوران بازنشستگی، موفقیت در رقابت‌های فرهنگی، علمی و ورزشی، خلق آثار فرهنگی، هنری و علمی در دوران بازنشستگی را از شاخص‌های انتخاب مستمری‌بگیران نمونه عنوان کرد.

وی گفت: تربیت فرزندان شایسته نیز از دیگر شاخص‌های انتخاب مستمری‌بگیران نمونه است که مدارک تحصیلی فرزندان، موفقیت فرزندان در رقابت‌های ورزشی، علمی و هنری در این حوزه مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان زنجان یادآور شد: ارائه پیشنهاد یا خدمات مبتنی بر تجربیات مؤثر به دستگاه‌های اداری و اجرایی کشور در دوران بازنشستگی و ارائه پیشنهادهای مؤثر در بهبود کیفیت ارائه خدمات به مخاطبان سازمان تأمین ‌اجتماعی و همچنین ارائه پیشنهادهای مؤثر در رفع چالش‌های این سازمان بیمه‌گر نیز از دیگر ضوابط انتخاب بازنشستگان نمونه محسوب می‌شود.

وی همچنین بیان کرد: کارآفرینی و ایجاد اشتغال در دوران بازنشستگی نیز از دیگر شاخص‌های مورد توجه در انتخاب مستمری‌بگیران به شمار می‌رود.

 عزیزخانی گفت: در رابطه با همسران بازمانده بیمه‌شده‌های متوفی نیز علاوه بر معیارهای قبلی، مواردی از قبیل تعداد فرزندان تحت تکفل، موفقیت تحصیلی همسر بازمانده و تحت تکفل یا در قید حیات بودن پدر و مادر بیمه ‌شده متوفی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

وی یادآور شد: از بین متقاضیانی که در مهلت تعیین شده ثبت‌نام می‌کنند، یک نفر کارگر بازنشسته، یک نفر از جمع کارکنان بازنشسته تأمین اجتماعی، یک نفر نیز از بین همسران بازماندگان کارگر فوت شده، همچنین یکی از همسران بازمانده کارکنان و یک نفر نیز از جمع از کارافتادگان و در مجموع پنج نفر به‌عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب خواهند شد.

عزیزخانی آغاز فرایند ثبت‌نام را از شنبه ۱۲ خرداد ماه‌جاری و آخرین فرصت تعیین شده برای ثبت‌نام نامزدها را پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۲۰ تیر ماه جاری عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: مستمری‌بگیران تأمین ‌اجتماعی زنجان می‌توانند برای دریافت فرم‌ ثبت‌نام به شعب دریافت کننده مستمری خود و یا سایت اینترنتی مدیریت درمان تامین اجتماعی این استان به آدرس  https:/tamin.ir مراجعه کنند و پس از دریافت و تکمیل فرم مربوطه آن را به همراه مدارک مورد نیاز به کانون‌های بازنشستگی و یا شعب تأمین ‌اجتماعی استان زنجان ارائه دهند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر