logo
امروز : سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۶
[ شناسه خبر : ۳۸۰۷۳ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
رئیس اتاق بازرگانی زنجان خبر داد:

ایجاد بازار مشترک برای عرضه کفش هیدج

ایجاد-بازار-مشترک-برای-عرضه-کفش-هیدج
رئیس اتاق بازرگانی زنجان گفت: ترسیم خط همکاری و تولید مدرن و به‌روز کفش، فی‌مابین ویتنام و هیدج نه‌تنها ما را با تقاضای بازارهای جهانی همگام خواهد کرد بلکه فرصت ویژه‌ای را نیز به‌منظور شناخت فرهنگ، ویژگی‌های بازار، روحیات تجار و نحوه تجارت مردمان کشورهای آسیای جنوب شرقی، برای ما ایجاد خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا»، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، صمد یوسفی‌اصل رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان در سفر خود به کشور ویتنام و در دیدار با علی‌اکبر نظری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هانوی(پایتخت ویتنام) ضمن ارائه ظرفیت‌های اقتصادی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان زنجان، به بحث و بررعسی در خصوص شاخص‌های اقتصادی طرفین و امکان‌سنجی تبیین همکاری‌های مشترک و ارایه راهکارهای عملی بر اساس نقاط قوت و ضف و فرصت‌ها و تهدیدها(swot) پرداختند.

بیشتر بخوانید

صمد یوسفی‌اصل در این نشست با اشاره به تجربه‌های موفق کشور ویتنام به ویژه در آزادسازی اقتصادی، اصلاح سیاست‌های پولی و مالی و غیره اظهار کرد: فعالیت در بازار این کشور آسیای جنوب شرقی، دروازه‌های ورود به بازارهای پربازده سنگاپور، تایوان و اندونزی را نیز به روی ما خواهد گشود.

وی همچنین با تکیه بر این مهم که فرهنگ‌ها و سبک زندگی جوامع از عوامل اصلی و تعیین‌کننده در رویکردهای اقتصادی و تولیدات آن مناطق هستند ابراز کرد؛ صنعت کفش می‌تواند موجب پیوندی عمیق بین ویتنام و شهرستان هیدج زنجان و تبیین الگوهای همکاری‌‌های مشترک برای عرضه این محصول در بازارهای جهانی شود، چرا که شهرستان هیدج یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان کفش در ایران محسوب می‌شود و به کشورهایی چون مصر، تونس، آذربایجان، عراق، افغانستان، ازبکستان و تاجیکستان نیز صادر می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان ادامه داد: ترسیم خط همکاری و تولید مدرن و به‌روز کفش، فی‌مابین ویتنام و هیدج نه‌تنها ما را با تقاضای بازارهای جهانی همگام خواهد کرد بلکه فرصت ویژه‌ای را نیز به‌منظور شناخت فرهنگ، ویژگی‌های بازار، روحیات تجار و نحوه تجارت مردمان کشورهای آسیای جنوب شرقی، برای ما ایجاد خواهد کرد.

صمد یوسفی‌اصل در این دیدار، سایر ظرفیت‌های بالقوه و صنایع، از جمله صنعت برق و فناوری دیجیتال را نیز مستعد آغاز همکاری‌های سودمند عنوان کرد و افزود: در این شرایط نیاز است با اعزام و پذیرش هیأت‌های تجاری، زمینه‌های شناخت طرفین، بسترهای گفتگوهای تجاری، فرصت‌های بهبود تجارت خارجی و جذب سرمایه‌گذار خارجی فراهم گردد.

علی‌اکبر نظری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هانوی نیز به تناسب ساختار سیاسی و نوسانات اقتصاد جهانی، به جایگاه کشور ایران در این جبهه اقتصادی اشاره و عنوان کرد: حفظ ثبات اقتصاد کلان یکی از ویژگی‌های مهم و شاخص کشور ویتنام بوده که موجب ایجاد انگیزه در فاکتور تولید و ورود به بازارهای جهانی شده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در هانوی نیز، پذیرش و اعزام هیأت‌های تجاری را پر فایده تلقی کرده و تاکید کرد: انجام این مهم یکی از رویکردهای اساسی سفارت‌خانه ایران در ویتنام است.

شایان ذکر است از جمله برنامه‌های دیگر رئیس اتاق بازرگانی زنجان در این سفر، دیدار با نماینده ایرانی اتاق بازرگانی مشترک ویتنام و ایران بود که در این نشست نیز موضوعاتی از قبیل نحوه توسعه همکاری‌های بخش خصوصی طرفین، نحوه عقد توافق‌نامه‌های تجاری و امضای موافقت‌نامه‌های تجاری با دیگر کشورها از طریق سازمان تجارت جهانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای خبر/

فرم ارسال نظر