logo
امروز : جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲:۳۷
[ شناسه خبر : ۳۷۸۵۳ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیر جهاد کشاورزی خدابنده خبر داد:

توزیع ۴۵۰۰ تن کود شیمیایی بین کشاورزان خدابنده‌

توزیع-۴۵۰۰-تن-کود-شیمیایی-بین-کشاورزان-خدابنده‌
مدیر جهاد کشاورزی خدابنده گفت: 4 هزار و 500 تن کود شیمیایی بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از نسیم اشراق، علی‌رضا اسدالهی با اشاره به توزیع کود شیمیایی بین کشاورزان، اظهار کرد: از میزان 10هزار تن کودشیمیایی، حدود 4 هزار و 500 تن آن بین کشاورزان خدابنده توزیع شده است.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه مساحت کل اراضی کشاورزی شهرستان خدابنده حدود ۳۳۰ هزار هکتار است افزود: از این مقدار ۳۵ هزار آن جز اراضی آبی و ۲۹۵ هزار آن نیز از زمین‌های دیمی است و ۵ هزار هکتار باقی مانده نیز به سطح باغات در منطقه اختصاص یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی خدابنده ادامه داد: به منظور برداشت بهینه از اراضی آبی و دیمی زیر کشت و باغات این منطقه مقرر شد تا در سال جاری ۱۰ هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان توزیع شود که از این میزان ۴ هزار و 500 تن توزیع شد و مابقی نیز با برنامه‌ریزی‌های کارشناسان در اسرع وقت انجام خواهد شد.

اسداللهی بیان داشت: در مصوبه دیگری مقرر شد تا 3 هزار و 500 هکتار از باغات منطقه خدابنده سمپاشی شود که تاکنون مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در سمپاشی حدود هزار و 200 هکتار آن موفق عمل کرده است و به امید خدا تلاش برای سمپاشی باغات باقی مانده نیز در زمان مناسب انجام خواهد شد.

وی افزود: در راستای افزایش بهره‌وری در کشاورزی منطقه، کاهش هزینه‌های تولید و افزایش درآمد بهره‌برداران و سودآوری، فعالیت‌های تولیدی و کشاورزی و مضافا در جهت تغییر بهینه الگوی کشت و تولید محصولات سالم و ارگانیک، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در تلاش است تا با تسهیل کارهای اداری کشاورزان و ترغیب آنها به انگیزه مضاعف در رونق اقتصاد کشاورزی، مشکلات پیش روی آنها را مرتفع کرده و با معرفی کشاورزان پیشرو جهت اخذ تسهیلات بانکی و خرید لوازم کشاورزی اراده و عزم آنها را در اجرای کشاورزی مدرن دو چندان کند و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را در بخش کشاورزی جذب کند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر