logo
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۳۲
[ شناسه خبر : ۳۷۳۷۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان مطرح کرد:

مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی گامی در جهت مهاجرت معکوس

مقاوم‌سازی-مسکن‌های-روستایی-گامی-در-جهت-مهاجرت-معکوس
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه میزان مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان 57 درصد است، گفت: این اقدام عامل مهاجرت معکوس به روستا نیز شده است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان؛ رضا خواجه‌ای در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سهمیه استان زنجان در زمینه تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری ۱۱ هزار و ۵۰۰ فقره با اعتباری بالغ بر ۴ هزار و ۲۵ میلیارد تومان اعتبار است.

بیشتر بخوانید

وی افزود: در حال حاضر میزان مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان 57 درصد است که با مقاوم‌سازی این تعداد، این میزان به 67 درصد خواهد رسید که این جهش در سابقه بنیاد مسکن کم‌نظیر است. با ابن وجود مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی عامل مهاجرت معکوس به روستا نیز شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ۳۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت می‌توانند با مراجعه به بنیاد مسکن در شهرستان‌ها نیز نسبت به تکمیل پرونده‌های خود جهت دریافت تسهیلات اقدام نمایند، گفت: اقساط بازپرداخت تسهیلات جدید با نرخ سود پنج درصد، حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه خواهد بود که متقاضیان پس از تشکیل پرونده در بنیاد مسکن به بانک مربوطه جهت عقد قرارداد معرفی می‌شوند.

وی از پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن روستایی از 350 میلیون تومان به 400 میلیون تومان خبر داد و گفت: مهاجرت معکوس ظرفیت و تقاضا برای ساخت و ساز در روستاها را افزایش داده است و همین مسئله باعث می‌شود تا همه ساله و طبق قانون ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی در کشور به متقاضیان پرداخت و هر سال نیز سقف آن افزایش یابد.

خواجه‌ای به ترغیب و تشویق و لزوم همکاری اعضای شورای اسلامی، دهیاران و مشارکت روستاییان در انجام طرح‌های مقاوم‌سازی اماکن روستایی اشاره تصریح کرد : اهالی روستاهای استان باید از فرصت پیش آمده استفاده کرده و با اخذ تسهیلات بانکی برای سلامتی و حفظ جان و اموال خود و پیشگیری از هرگونه خسارات احتمالی خانه‌های خود را مقاوم‌سازی کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: سعی ما براین است که با ادامه روند نوسازی اماکن مسکونی، زمینه‌ای را جهت فراهم ساختن فرصت برای روستاییان، ایجاد بالندگی و خودباوری در روستاها و ارائه تعریف جدید از روستاها به عنوان واحدی تولیدی و فرهنگی آماده نموده و بنیاد مسکن نیز براساس این تکلیف در بخشی از رسالت خود فعالیت‌های خود را بیشتر معطوف به روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته ادامه دهد.

خواجه‌ای تاکید کرد: مقاوم‌سازی اماکن روستایی و مناطق محروم استان در واقع همان پیشگیری قبل از وقوع حادثه و جلوگیری از خسارات و تلفات جانی و مالی در برابر سوانح طبیعی است.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر