logo
امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۱۴
[ شناسه خبر : ۳۷۰۰۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
مدیر کل استاندارد استان زنجان خبر داد:

رشد 103 درصدی نمونه‌برداری از فرآورده‌های تولیدی زنجان

رشد-103-درصدی-نمونه‌برداری-از-فرآورده‌های-تولیدی-زنجان
مدیر کل استاندارد استان زنجان با اشاره به رشد 103 درصدی نمونه‌برداری از فرآورده‌های تولیدی استان، گفت: بیشترین آمار نمونه‌برداری مربوط به صنعت غذایی و کشاورزی و مصالح ساختمانی است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» مهدی قهرمانی گفت: مطابق قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران و با هدف اطمینان از استمرار و تداوم کیفیت محصولات تولیدی استان، بازرسان این اداره کل از واحدهای تولیدی استان زنجان به طور مستمر بازرسی و نمونه‌برداری به عمل آوردند.

بیشتر بخوانید

وی افزود: در همین راستا طی سال 1402 تعداد یک‌هزار و 794 مورد بازرسی فنی از واحدهای تولیدی استان به عمل آمد که این عملکرد نشان دهنده تحقق 126 درصدی از برنامه عملیاتی سازمان ملی استاندارد در زمینه بازرسی فنی از واحدهای تولیدی استان است.

مدیر کل استاندارد استان زنجان در ادامه با اشاره به رشد 103 درصدی نمونه‌برداری از فرآورده‌های تولیدی استان، گفت: در طی همین مدت، تعداد ۲ هزار و 442 مورد نمونه‌برداری انجام شده است که بیشترین آمار نمونه‌برداری مربوط به صنعت غذایی و کشاورزی و مصالح ساختمانی است.

وی بازرسی و نمونه‌برداری از فرآورده‌های مختلف صنایع تحت پوشش این اداره کل، در راستای نظارت بر کیفیت و حسن اجرای استاندارد در واحدهای تولیدی استان زنجان اعلام کرد.

قهرمانی یادآور شد: شهروندان گرامی برای اطلاع از اصالت و اعتبار محصولات دارای نشان استاندارد درج شده بر روی محصول، به هنگام خرید، می‌توانند کد ۱۰ رقمی ذیل علامت استاندارد روی محصول را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند تا از اصالت کالا اطمینان حاصل شود و در صورت مشاهده هر گونه موارد عدم انطباق، از طریق سامانه مردم‌دار به نشانی 1517.inso.gov.ir گزارش دهند.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر