logo
امروز : جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲:۰۱
[ شناسه خبر : ۳۶۱۴۰ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان مطرح کرد:

امهال تسهیلات بانکی رکورددار مصوبات رفع موانع تولید زنجان

امهال-تسهیلات-بانکی-رکورددار-مصوبات-رفع-موانع-تولید-زنجان
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به برگزاری ۴۴ کارگروه رفع موانع تولید و احصا ۴۱۵ مصوبه گفت: حدود ۴۵ درصد مصوبات در خصوص امهال تسهیلات بود.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» مجید گلشنی‌منفرد امروز در کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان زنجان اظهار داشت: در سال جاری بیش از ۴۴ کارگروه رفع موانع تولید برگزار شده بود که ۴۱۵ مصوبه داشت، در حدود ۴۵ درصد مصوبات در خصوص امهال تسهیلات، ۱۵ درصد سرمایه ثابت و ۴۰ درصد سرمایه در گردش بود.

بیشتر بخوانید

وی افزود: از مجموع مصوبات دو درصد در حوزه تامین اجتماعی، ۱۲ درصد آب و انرژی، سه درصد شهرک‌های صنعتی، سه درصد منابع طبیعی، دو درصد میراث‌فرهنگی، ۴۴ درصد در حوزه بانکی و ۲۲ درصد صمت، راه‌ شهرسازی و حمل و نقل جاده‌ای و ... بود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه یکی از شرکت‌هایی که به مسائل آن در کارگروه رفع موانع تولید رسیدگی شد، شرکت صنایع کشاورزی و کود زنجان (پتروشیمی) بود اما مشکل این شرکت در کارگروه حل نشد، گفت: این شرکت در حدود ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی گفت: این شرکت در خصوص تمدید قرار داد فروش انشعاب برق دارای مشکل بود و علی‌رغم موافقت اولیه، شرکت برق منطقه‌ای این مصوبه را مغایر با بند سه اعلامی وزیر نیرو می‌دانست و حاضر به تمدید مصوبه نبود.

گلشنی با بیان اینکه شرکت پتروشیمی زنجان امسال روی ریل پیشرفت توسعه قرار گرفت، افزود: خوشبختانه در جلسه ستاد رفع موانع تولید مقرر شد تا ارایه برق تمدید شود و علاوه بر ۲۵ مگاوات قبلی، ۲۵ مگاوات دیگر نیز توسط شرکت خرید شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات نیز در خصوص افزایش توان برق از ۲ مگاوات به ۷ مگاوات در مجتمع فولاد موید بود، ادامه داد: شرکت برق منطقه‌ای برای این میزان برق، مبلغی بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان را برآورد کرده و شرکت را با مشکل مواجه کرده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: اما مقرر شد تا ۲ مگاوات از برقی که این شرکت داشت دوباره در اختیار شرکت قرار گیرد و ۵ مگاوات نیز از طریق شرکت برق در اختیار این شرکت‌ها قرار داده شود. 

گلشنی‌منفرد با بیان اینکه شرکت سیمین نخ ظریف نیز با مشکل کمبود نقدینگی تامین مواد اولیه مواجه است، افزود: می‌بایست بانک صادرات تسهیلات سرمایه‌ در گردش به میزان ۷۰ میلیارد تومان پس از راه‌اندازی طرح کارسازی نماید که محقق نشده بود. اما مقرر شد تا همراهی لازم در این زمینه نیز انجام شود.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر