logo
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۵:۴۱
[ شناسه خبر : ۳۶۱۲۲ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ابهر خبر داد:

کمک ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی حامیان به ایتام و محسنین ابهری

کمک-۸-میلیارد-و-۹۰۰-میلیون-تومانی-حامیان-به-ایتام-و-محسنین-ابهری-
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ابهر گفت: حامیان امسال بیش از ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به فرزندان یتیم و محسنین کمک مالی نقدی کردند.

ابوالفضل احمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» با اشاره به اعطاء کمک مالی ۴ هزار و ۶۴۰ حامی به فرزندان تحت حمایت این نهاد در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین، گفت: این حامیان امسال بیش از ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به فرزندان یتیم و محسنین کمک مالی نقدی کردند.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه متوسط کمک حامیان را حدود ۵۰ تومان است، گفت: با این حال متوسط دریافتی فرزندان اکرام تحت حمایت بیش از 2 میلیون تومان و فرزندان محسنین یک میلیون تومان بوده است. چرا که در شهرستان ابهر یتیم بدون حامی نداریم، ولی با توجه به بالا بودن هزینه‌های زندگی افزایش تعداد حامیان برای فرزندان یتیم و محسنین رویکردی برای ارتقاء خدمت‌رسانی است.

احمدی با اشاره به آمار کودکان و فرزندان تحت حمایت در شهرستان‌ ابهر، خاطرنشان کرد: بیشترین تعداد فرزندان تحت حمایت به ترتیب در شهر ابهر ۴۵۶ نفر، هیدج ۷۰ نفر و در صائین‌قلعه ۱۳۲ نفر است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ابهر تصریح کرد: عموم مردم نیکوکار می‌توانند در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت کرده و با کمک حداقل ۵۰ هزار تومان در هر ماه، قطره‌ای برای ساخت دریای همدلی و نیکوکاری مهیا کنند.

وی اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین را یکی از طرح‌های مهم نهاد متبوعش توصیف کرد و گفت: حامیان در طرح اکرام از فرزندان معنوی حمایت دارند که به واسطه نداشتن پدر و یا پدر و مادر یتیم هستند.

احمدی با اشاره به استقبال زیاد مردم از اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین افزود: حامیان مالی همچنین در طرح اکرام محسنین از فرزندانی حمایت می‌کنند که اگرچه از نعمت پدر و مادر محروم نیستند، ولی به واسطه بیماری، از کارافتادگی، مشکلات جسمی و علل مشابه پدر قادر به تأمین هزینه‌های زندگی نیست.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر