logo
امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۰۵
[ شناسه خبر : ۳۵۷۱۴ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
سرپرست شهرداری ابهر:

۶ هزار اصله درخت در ابهر غرس می‌شود

۶-هزار-اصله-درخت-در-ابهر-غرس-می‌شود
سرپرست شهرداری ابهر گفت: همزمان با روز درختکاری ۶ هزار اصله نهال در ابهر غرس می‌شود.

سیدکیانوش حسینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» با بیان اینکه در کشور ما روز درختکاری در ۱۵ اسفند هر سال برگزار می‌شود و مردم با حضور در پارک‌ها، جنگل‌ها و اقصی نقاط شهر اقدام به کاشت نهال‌های جوان می‌کنند، گفت: ایرانی‌ها هر سال با کاشت درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین در آستانه بهار زندگی را به زمین باز می‌گردانند.

بیشتر بخوانید

 وی با بیان اینکه امروزه سلامت جامعه ما در گرو وجود این طلای سبز مراتع و درختان و جنگل‌ها است، افزود: اهمیت کاشت درخت نه تنها در حفظ و سلامت طبیعت بلکه در نگاه گردشگر و هویت شهر، تأثیرگذار است‌.

 حسینی تصریح کرد: درختکاری و توجه به طبیعت و درختان نباید محدود به یک روز باشد و باید در طی سال نیز به این اقدام توجه ویژه داشت، که در این مسیر چند سالی است گام‌های خوبی در راستای زیباسازی چهره با کاشت درخت برداشته شده است.

 سرپرست شهرداری ابهر بر ضرورت تبدیل فرهنگ درختکاری به عنوان یک فرهنگ عمومی در جامعه تأکید کرد و افزود: بحث درختکاری باید به یک فرهنگ تبدیل شود و در این مسیر فرهنگ‌سازی زنده نگه داشتن طبیعت، بهترین مجری مردم هستند که باید وارد میدان شوند و کاشتن درخت را به فرزندان خود نیز آموزش دهند تا برای آنان نیز تبدیل به یک فرهنگ بشود.

 حسینی خاطرنشان کرد: روز درختکاری بهانه‌ای است برای این که ما به محیط زیست احترام گذشته و آن را احیاء کنیم و یا حداقل آن را با دقت بیشتری نگه‌داری کنیم. امید است که با تلاش در این جهت، حتی با کاشتن یک نهال کوچک، کشوری زیبا و آباد را برای خویش مهیا کنیم.

وی با توضیح اینکه درختکاری مسئله مهمی است و باید دستگاه های اجرایی این امر را بین مردم توسعه و فرهنگ‌سازی کنند، افزود: همزمان با روز درختکاری ۶ هزار اصله درخت در ابهر با همکاری دستگاه‌های مرتبط کاشته می‌شود.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر