logo
امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۴۰
[ شناسه خبر : ۳۵۶۶۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
استاندار زنجان:

افزایش بهره بهره‌وری کشاورزی از مولفه‌های مهم تولید ثروت است

افزایش-بهره-بهره‌وری-کشاورزی-از-مولفه‌های-مهم-تولید-ثروت-است
استاندار زنجان گفت: ایجاد باغ‌های مدرن پسته در غرب زنجان در راستای حرکت به سمت تکمیل پازل‌های تولید ثروت از محل‌های مختلف به ویژه کشاورزی بهره‌ور است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، محسن افشارچی در آیین آغاز عملیات اجرایی فاز اول باغ مکانیزه پسته به منظور محرومیت‌زدایی در منطقه غرب زنجان افزود: امیدواریم با اجرای این طرح همان خیری که زیتون به طارم رسانده و توسعه مزارع پرورش ماهی قزل آلا در ماهنشان رقم‌زده، ایجاد باغ‌های پسته در غرب شهرستان زنجان نیز منجر به تحول و توسعه این منطقه شود.

بیشتر بخوانید

وی ادامه داد: فاز اول این طرح در مساحت یک هزار هکتار پیش بینی و اجرا می‌شود که هم جنبه آموزشی و هم کارکرد اشتغال زایی برای ساکنان منطقه دارد.

استاندار زنجان تصریح کرد: اجرای چنین طرح‌هایی با هدف زدودن غبار محرومیت از چهره منطقه غرب زنجان است.

افشارچی با قدردانی از پیگیری دستگاه‌های متولی در اجرایی شدن طرح ایجاد باغات پسته در غرب شهرستان زنجان، گفت: تعامل در توسعه کشاورزی این منطقه با اولویت ایجاد باغات پسته با رویکرد راهبردی و دراز مدت است و امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور شاهد ثمرات آن باشیم.

وی با بیان اینکه کشاورزی بهره‌ور از مولفه‌های مهم تولید ثروت است، افزود: این دغدغه را با ایجاد باغ‌های مدرن پسته در غرب زنجان دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر