logo
امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۵۱
[ شناسه خبر : ۳۵۵۷۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
با حضور معاون رئیس جمهور:

خط تولید لوله خون‌گیری تحت خلا در خدابنده افتتاح شد

خط-تولید-لوله-خون‌گیری-تحت-خلا-در-خدابنده-افتتاح-شد
خط تولید لوله خون‌گیری تحت خلا ظرفیت تولید لوله‌های خام نزدیک به ۲۵۰ میلیون عدد در سال را دارد و اکنون سالانه ۱۰ میلیون دلار ارزبری واردات لوله‌های خونگیری خلا در کشور صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» خط تولید لوله خون‌گیری تحت خلا شامگاه شنبه با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور در خدابنده استان زنجان افتتاح شد.

بیشتر بخوانید

ابوالفضل میرجلیلی، مدیر عامل خط تولید لوله خون‌گیری با بیان اینکه راه‌اندازی این پروژه سال ۱۴۰۱ آغاز شده است، گفت: این کار مهم با سرمایه‌گذاری سه و نیم میلیون دلاری ارزی و ۶۰۰ میلیارد ریالی انجام شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید لوله‌های خام نزدیک به ۲۵۰ میلیون عدد در سال است، اظهار داشت: اکنون سالانه ۱۰ میلیون دلار ارزبری واردات لوله‌های خونگیری خلا در کشور صورت می‌گیرد که با توجه به ظرفیت ایجاد شده می‌توانیم نزدیک به یک سوم از این ارزبری را کاهش دهیم، اغلب آن را از داخل تامین کرده که خود صرفه‌جویی ارزی را به دنبال دارد.

میر‌جلیلی با بیان اینکه فاز اول این پروژه افتتاح شده است افزود: با توجه به ظرفیت خطوط تزریق در سال آینده بحث اضافه کردن خط با نگاه صادراتی خواهد بود و این مهم را پیگیری خواهیم کرد تا بتوانیم یک ظرفیت صادراتی خوب را برای کشور داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به خط افتتاح شده و کیفیت محصول تولیدی قابل رقابت با محصولات مشابه دیگر است و طبق برنامه ریزی ها ۳۰ درصد ظرفیت به بخش صادرات اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر