logo
امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۵۱
[ شناسه خبر : ۳۵۵۶۲ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرعامل پایانه صادراتی استان زنجان:

ایده‌های کشاورزی حمایت می‌شوند

ایده‌های-کشاورزی-حمایت-می‌شوند
مدیرعامل پایانه صادراتی استان زنجان گفت: هر ایده که در زمینه کشاورزی، بسته‌بندی، بازاریابی و فروش محصولات باشد، می‌تواند در مرکز خانه شرکت‌های فناور کشاورزی در پایانه صادراتی استان زنجان استقرار پیدا کند و از حمایت‌های پارک علم و فناوری استان زنجان در پایانه صادراتی بهره‌مند شود.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» عبداله اسماعیلیان امروز در حاشیه افتتاح خانه شرکت‌های فناور کشاورزی در پایانه صادراتی استان زنجان که با حضور دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور و دکتر افشارچی استاندار زنجان مورد بهره‌برداری قرار گرفت، اظهار داشت: اولین مرکز نوآوری تخصصی هاب صادراتی و کشاورزی شمالغرب، فعال در حوزه صادرات محصولات کشاورزی که بطور دقیق بر فرآیند فیزیولوژی و فناوری پس از برداشت محصولات از نحوه برداشت تا انبارمانی، بسته‌بندی و صادرات، بازاررسانی متمرکز بوده که در این مجموعه راه اندازی شده است. 

بیشتر بخوانید

وی افزود: وجود چنین مرکزی می‌تواند موجب توسعه فعالیت‌های اقتصادی در بخش کشاورزی شده و با حمایت و پشتیبانی جوانان و متخصصین بخش کشاورزی، باعث آشتی بخش علمی و فناوری با حوزه کشاورزی گردد.

مدیرعامل پایانه صادراتی استان زنجان گفت: این مرکز می تواند با حضور خود در عرصه مهم زنجیره غذایی، نقش بسزایی داشته باشد و با برگزاری رویدادهای تخصصی و استقرار شرکت های دانش بنیان، این امر را محقق نموده است.

اسماعیلیان با اشاره به برگزاری رویدادهای فناورانه افزود: در این مرکز نوآوری هدف از برگزاری رویدادها، کمک به استارت آپ‌ها با تمام امکانات به صورت فیزیکی و عملی است؛ چراکه تیم‌ها با برگزاری رویدادهای عملی، رشد کرده و به شرکت‌های دانش‌بنیان تبدیل شوند.

مدیرعامل پایانه صادراتی استان زنجان اضافه کرد: مرکز نوآوری به صورت تمام وقت و با تمام توان از این تیم‌ها و شرکت‌های متقاضی حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد: هر ایده که در زمینه کشاورزی، بسته‌بندی، بازاریابی و فروش محصولات باشد، می‌تواند در این مرکز استقرار پیدا کند و از حمایت‌های پارک علم و فناوری استان زنجان در پایانه صادراتی بهره‌مند شود.

وی در پایان افزود: تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز نوآوری هاب صادراتی کشاورزی شمالغرب کشور و پارک علم و فناوری استان زنجان به منظور حمایت علمی، پژوهشی و فناوری در زمینه‌های برگزاری رویداد، استقرار شرکت‌های دانش بنیان و استفاده این شرکت‌ها از خدمات پارک من جمله معافیت‌های مالیاتی و ارائه تسهیلات از منابع پارکی و استانی و برگزاری رویدادهای تخصصی در حوزه کشاورزی امضا و طبق ضوابط قانونی فعالیت می‌نماید.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر