logo
امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۵۷
[ شناسه خبر : ۳۵۵۱۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه:

مساحت گلخانه‌های شهرستان سلطانیه افزایش یافت

مساحت-گلخانه‌های-شهرستان-سلطانیه-افزایش-یافت
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه از افتتاح یک واحد گلخانه در شهرستان سلطانیه به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع و افزایش مساحت گلخانه‌های شهرستان سلطانیه خبر داد.

هادی یاسر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» اظهار داشت: در راستای گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ۳ پروژه در حوزه کشاورزی شامل یک واحد گلخانه به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع و ۲ پروژه آبیاری تحت فشار با مساحت ۷۶ هکتار افتتاح شد.

بیشتر بخوانید

وی اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها را ۱۷۵/۹ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تعداد اشتغالزایی پروژه‌های مذکور حدود ۴۰ نفر است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۱ سطح گلخانه‌ها در شهرستان ۹۰۰ متر مربع بود، افزود: این سطح در سال ۱۴۰۲ به ۱.۲ هکتار رسید.

وی گفت: دلیل اینکه گلخانه و توسعه آن بسیار حائز اهمیت است برای این امر اقدام و مذاکرات با کشاورزان انجام شده است.

یاسر با اشاره به اینکه احداث ۱۵ هکتار مجتمع گلخانه‌ای در دستور کار قرار در شهرستان قرار دارد، اذعان کرد: این شهرک گلخانه‌ای به تولید توت‌فرنگی اختصاص خواهد یافت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه گفت: در طول سالیان آنطور که باید بر روی گلخانه و تولیدات گلخانه‌ای در شهرستان تمرکز نشده است اما هم‌اکنون قدم‌های موثری برای این امر برداشته شده است.

یاسر در خصوص کمک‌های دولت برای علاقه‌مندان برای ورود به عرصه گلخانه‌داری، گفت: دولت ۸۰ درصد هزینه طرح گلخانه را به عنوان تسهیلات به بهره‌بردار پرداخت می‌کند و ۲۰ درصد نیز آورده متقاضی خواهد بود.

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذارانی برای ایجاد شهرک گلخانه‌ای اعلام آمادگی کرده‌اند که توان مالی بالایی دارند و خود راغب برای شهرک و مجتمع‌های گلخانه‌ای هستند و در این راستا با شهرک گلخانه‌ای و خبرگان گلخانه مذاکراتی شده تا از تجربه آنان در کشت محصولات مختلف بهره برد.

یاسر با اشاره به اینکه همچنین از دانش و تجربه گلخانه‌داران خبره زنجان در گلخانه‌های کوچک مقیاس نیز استفاده شده است، ادامه داد: یکی از گلخانه‌های کوچک مقیاس شهرستان سلطانیه توانسته برای اولین بار در حدود ۲۸ تن در یک سال برداشت توت‌فرنگی داشته باشد و با این گلخانه‌دار نیز صحبت شده تا سطح گلخانه خود را افزایش دهد.

وی بیان کرد: فرایند هوشمندسازی گلخانه‌ها در شهرستان نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر