logo
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۳۳
[ شناسه خبر : ۳۴۶۱۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
استاندار زنجان:

۶۵۰ هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی در استان زنجان در حال اجرا است+عکس

۶۵۰-هزار-میلیارد-ریال-پروژه-اقتصادی-در-استان-زنجان-در-حال-اجرا-است+عکس
استاندار زنجان با بیان اینکه هم‌ اکنون حدود ۶۵۰ هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی در استان در حال اجراست، گفت: تغییر نگرش اقتصادی زمان‌بر بوده و یکی از ابزار کنترل تورم، افزایش تولید است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» محسن افشارچی امروز در دومین کنگره زنان تاثیرگذار استان به در پیش رو بودن سفر رئیس جمهور به استان اشاره کرد و اظهار داشت: این سومین سفر رئیس جمهور به استان زنجان در ۲ سال گذشته بوده که در نوع خود بی‌نظیر است.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به اینکه دستورهای مستقیم رئیس جمهور در این سفر به گره گشایی از مشکلات استان منجر می‌شود، افزود: امیدواریم در سفر پیش رو مشکلات استان حل شود.

افشارچی با بیان اینکه به رغم مشکلات متعدد، دولت یک تغییر اساسی و مهم را در کشور شروع کرده که زمان‌بر است و انرژی و جرأت زیادی لازم دارد، گفت: حجم فعالیت‌های اقتصادی کشور از قبل از انقلاب تحت تاثیر درآمدهای نفتی قرار داشت و حتی شکل‌گیری دیوان سالاری و ساختار اداری نیز بر این مبنا بود.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم به دنبال ایجاد مسیرهای متفاوتی برای تولید ثروت است، گفت: ایجاد گذرگاه‌های شمال به جنوب از جمله آنهاست.

افشارچی با بیان اینکه مسئله دیگر بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در این بخش است، گفت: میزان سرمایه‌گذاری پروانه‌های بهره برداری صادر شده در استان تا آذرماه سال گذشته ۲.۵ همت بود که این میزان در همین بازه امسال به ۵.۱۳ همت رسیده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه هم‌ اکنون حدود ۶۵۰ هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی در استان در حال اجراست، ادامه داد: تغییر نگرش اقتصادی زمان‌بر بوده و یکی از ابزار کنترل تورم افزایش تولید است.

این مسئول با بیان اینکه با سفر اول رئیس جمهور به استان اتفاقات خوبی در حوزه آب رخ داد، ادامه داد: آب بزرگترین مشکل استان است و اگر اکنون فکری برای آن نشود در آینده استان دچار مشکل خواهد شد.

وی با بیان اینکه پنج تا هفت درصد آب‌های سطحی در استان کنترل می‌شود در حالیکه این میزان در آذربایجان شرقی به ۷۵ درصد می‌رسد، گفت: این استان در تابستان با مشکل کم آبی مواجه است و برای رفع این موضوع احداث آبگیرها و سدهای کوچک و بزرگ در دستور کار قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر