logo
امروز : پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲:۵۵
[ شناسه خبر : ۳۰۳۳۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]

آغاز صدور روادید الکترونیکی حج تمتع ۱۴۰۲ برای حجاج

آغاز-صدور-روادید-الکترونیکی-حج-تمتع-۱۴۰۲-برای-حجاج-
معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت از آغاز صدور روادید الکترونیکی حج تمتع ۱۴۰۲ برای عوامل اجرایی و حجاج کشورمان از امروز شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش موج رسا;غلامرضا رضایی درباره صدور روادید الکترونیکی اظهار کرد: صدور نخستین روادید الکترونیکی حج تمتع 1402 از امروز برای عوامل اجرایی و حجاج بیت‌الله الحرام آغاز شد.

وی در خصوص روند صدور روادید گفت: عملیات صدور روادید برابر ضوابط و مقررات حج کشور میزبان بعد از تعیین نوع و کیفیت تمامی خدمات مورد نیاز حجاج در سرزمین وحی اعم از وسایط نقلیه و شرکت‌های طرف قرارداد، هتل‌های مورد استفاده حجاج در شهرهای مکه مکرمه و مدینة النبی(ص)، خدمات مشاعر مقدسه و همچنین شرکت‌های طرف قرارداد سازمان حج و زیارت در بخش‌های تغذیه و تدارکات، پس از ثبت در سامانه تعیین‌شده تحت پوشش وزارت حج و عمره، به‌صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده و همکاری خوب وزارت حج و عمره و امور خارجه عربستان سعودی و همچنین روند طی‌شده در ثبت اطلاعات عنوان‌شده در سامانه مذکور، نخستین روادید عوامل اجرایی حج تمتع امسال، صادر و چاپ شد.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های دریافت این ویزا از چندی قبل در سازمان حج و زیارت فراهم آمده است و با تلاش کارشناسان این سازمان، روادید الکترونیکی عوامل اجرایی و حجاج در حال صدور است؛ نخستین روادیدهای صادرشده مربوط به عوامل ستادی و آشپزخانه‌های مرکزی است.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اطلاعات مورد نیاز برای صدور روادید الکترونیکی از سوی همکاران سازمان حج و زیارت در کشور، در حال ثبت در سامانه مربوطه است، گفت: خوشبختانه اقدامات به‌موقع در حال انجام است و روادید 87 هزار و 550 نفر زائر کشورمان در اسرع وقت و ظرف چند روز آینده صادر می‌شود.

رضایی با اشاره به سفر اخیر خود به کشور عربستان و پیگیری اقدامات اجرایی، گفت: براساس دستور رئیس سازمان حج و زیارت و به‌منظور پیگیری آخرین امور اجرایی مربوط به قراردادها به این سفر مبادرت کردیم.

وی اضافه کرد: در این سفر ضمن بازدید و آگاهی از آخرین اقدامات کمیته‌های اجرایی، ملاقات با دست‌اندرکاران امور حج عربستان و بازدید میدانی از هتل‌های مورد استفاده حجاج، آماده‌سازی خیام مشاعر مقدسه و فعالیت کارگروه‌های مشترک دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت و شرکت‌های خدمات‌دهنده، از پیشرفت کارهای اجرایی اطلاع یافتیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: از نزدیک از آشپزخانه‌های مرکزی، هتل‌ها، مشاعر مقدسه و آخرین وضعیت اقدامات اجرایی بازدید کردیم ضمن اینکه با معاونان وزارت حج و عمره عربستان دیداری صمیمانه داشتیم که آخرین پیگیری امور مربوط به خدمات اجرایی زائران کشورمان را دنبال کردیم.

وی ادامه داد: طرف مقابل نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که خدمات مورد نیاز حجاج ایرانی به‌خوبی ارائه شود و سعی لازم برای خدمت‌رسانی مطلوب صورت پذیرد تا حجاج ایرانی با آرامش اعمال خود را در سرزمین وحی به پایان رسانند و با سلامت به میهن اسلامی بازگردند.

انتهای خبر/

فرم ارسال نظر