logo
امروز : یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۳۰
[ شناسه خبر : ۲۹۹۸۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]

افت قیمت خودروها در بازار بین ۲۶ تا ۹۵ میلیون تومان

افت-قیمت-خودروها-در-بازار-بین-۲۶-تا-۹۵-میلیون-تومان
بازار خودرو در هفته جاری با اعلام نوبت دهی به متقاضیان طرح یکپارچه خودرو با روند ریزشی همراه شد به طوری که قیمت خودروهای داخلی بین ۱۰ تا ۲۶ میلیون تومان کاهش را ثبت کردند و در خودورهای مونتاژی نیز از ۳۰ تا ۹۵ میلیون تومان افت داشتند که این امر سبب عقب نشینی خریداران شد.

به گزارش موج رسا; وزارت صنعت، معدن و تجارت روز شنبه گذشته از اعلام نوبت تحویل خودروها به همه متقاضیان در سامانه یکپارچه فروش خودرو، خبر داد که این امر منجر به ریزش قیمت‌های خودرو در بازار شد.

خودروهای داخلی ریزش قیمت ۱۰ تا ۲۶ میلیون تومانی و خودروهای خارجی و مونتاژی نیز شاهد ریزش تا ۹۵ تومانی بودند.

بر این اساس قیمت سورن پلاس تیپ ۳ پس از ۲ روز ریزش قیمت‌ها از ۷۴۵ میلیون تومان به ۷۳۵ میلیون تومان رسید که این خودرو در دو روز بیش از ۱۰ میلیون تومان افت را تجربه کرده است.

قیمت دنا پلاس تیپ ۱ نیز ۲۰ میلیون تومان کاهش، از ۸۱۸ میلیون تومان در روز شنبه به ۷۹۸ میلیون تومان در پایان روز یکشنبه رسید.

قیمت پژو پارس سفارشی ‌ای.ال.ایکس نیز در این ۲ روز با کاهش همراه شد و قیمت این خودرو با ۱۶ میلیون تومان افت از ۶۹۱ میلیون تومان به ۶۷۵ میلیون تومان رسید.

خودروهای ساینا و ساینا S نیز با روند کاهشی روبرو بود و در این ۲ روز به قیمت ۴۳۰ و ۴۳۷ میلیون تومان رسیدند که بین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان افت را ثبت کرده است.

خودروهای کوییک نیز فقط روز گذشته ۶ میلیون تومان افت داشت و هم‌اکنون قیمت این خودرو در بازار ۴۲۷ میلیون تومان است.

قیمت خودروهای شاهین نیز از حدود ۷۶۰ میلیون تومان روز پنجشنبه گذشته امروز به به ۷۳۴ میلیون تومان رسید که در هفته جاری افت بیش از ۲۶ میلیون تومانی داشته است.

همچنین خودروهای مونتاژی هم در این ۲ روز با فروکش ۱۵ تا ۶۰ میلیون تومانی قیمت‌ها روبرو بودند. خودروها با مدل‌های هایما اس ۷ پلاس، هایما اس ۷ پلاس سفارشی، هایما ۸ اس بین ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان ارزان شد.

شرکت مدیران خودرو نیز در خودروهای فونیکس FX ( اکسلنت) شاهد کاهش قیمت بود به گونه‌ای که این نوع خودرو از ۲ میلیارد و ۶۷۰ میلیون به ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسید و فونیکس FX ( پریمیوم) از ۲ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان به ثبت رسید.

قیمت خودروی جک اس ۵ هم فقط در روز شنبه ۹۵ میلیون تومان ارزان شد.

روند کاهش قیمت خودروها همچنان ادامه دارد و بازار امروز نیز شاهد تداوم کاهش قیمت‌هاست.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر