logo
امروز : جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲:۲۲
[ شناسه خبر : ۲۹۰۵۲ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]

شناسایی شبکه متخلف صدور پروانه‌های پزشکی/ ابطال پروانه 21 پزشک متخلف

شناسایی-شبکه-متخلف-صدور-پروانه‌های-پزشکی-ابطال-پروانه-21-پزشک-متخلف
سرپرست اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایت سازمان نظام‌پزشکی از شناسایی شبکه متخلف صدور پروانه‌های پزشکی خبر داد.

به گزارش موج رسا; محمدرضا اسدی سرپرست اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایت سازمان نظام‌پزشکی درخصوص اقدامات این سازمان برای شناسایی افراد متخلف و فاقد صلاحیت حرفه پزشکی توضیح داد: حدود هشت ماه است که سازمان نظام پزشکی درحال کار بر روی شناسایی پروانه‌های متخلف است.

وی ادامه داد: با توجه به شکایات مردمی و گزارش‌های تخلفی که به دست ما رسیده بود قرار بر این شد که این گزارش‌ها صحت‌سنجی شوند، بر اساس همین صحت سنجی استعلاماتی از دانشگاه‌ها و مراکز ذی ربط گرفتیم و مشخص شد که این افراد در گرفتن مجوزها و نامه‌های خود تخلفاتی داشته‌اند.

اسدی با بیان اینکه 3 نفر در خارج از سازمان به عنوان رابط فعالیت داشتند و کارها را پیگیری می‌کردند عنوان کرد: این افراد پس از شناسایی به مراجع ذی‌صلاح معرفی شدند، برخی دیگر از افراد نیز در برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه تخلفات صدور پروانه‌ها نقش داشتند و همچنین تعدادی از کارکنان سازمان نظام پزشکی که اقدام به انجام تخلف می‌کردند شناسایی و به مراجع ذی‌ربط معرفی شدند.

سرپرست اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایت سازمان نظام‌پزشکی توضیح داد: با اقدامات صورت گرفته ۲۱ پروانه فعالیت افراد متخلف ابطال شد و تاکنون ۷۰ پروانه تخلف شناسایی شده که مربوط به تهران، مشهد و شیراز هستند.

وی با بیان اینکه اطلاعات پرونده‌های افراد متخلف در اختیار مراجع قانونی قرار گرفته است عنوان کرد: از ۲۱ پرونده شناسایی شده ۱۳ پرونده مربوط به دندانپزشک و دندانپزشک متخصص و ۹ نفر پزشک بوده‌اند. گزارش تخلفات به واحد انتظامی نظام پزشکی ارسال شده و اقدامات قانونی درحال انجام است. همچنین به دانشگاه‌های علوم پزشکی گزارش ابطال پروانه‌ها اعلام شده است و باید پروانه‌های خود را به نظام پزشکی بازگردانند.

وی با بیان اینکه جامعه پزشکی در دوردست ترین مناطق درحال کار کردن هستند گفت: عده‌ای نیز از مسیر خلاف اقدام به فعالیت کرده بودند که برخورد با آنها به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

فارس/

پایان پیام/

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر