logo
امروز : شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۱۹
[ شناسه خبر : ۲۸۳۸۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 4 دقیقه ]
در اتاق بازرگانی زنجان صورت گرفت

پیگیری مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی و صادراتی استان

پیگیری-مشکلات-مالیاتی-واحدهای-تولیدی-و-صادراتی-استان-
رئیس اتاق بازرگانی زنجان گفت: حل مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی و حمایت از آنها در شرایط غیر عادی و تحریم، نیازمند راهکارهای اساسی است.

به گزارش موج رسا; جلسه پیگیری مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی و صادراتی استان در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با حضور مدیر کل امور مالیاتی استان پیگیری شد.

علی یگانه فرد رئیس اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این جلسه با اشاره به فرهنگ مالیاتی در سایر کشورهای دیگر، اظهار کرد: بحث آموزش یکی از مهمترین موضوع در امور مالیاتی واحدهای تولیدی و اقتصادی بوده که با توجه به حضور بسیار پررنگ اتاق در بحث آموزش، آمادگی همکاری با سازمان امور مالیاتی استان جهت آموزش مباحث مهم مالیاتی وجود دارد.
وی با بیان اینکه هرچه آموزش فراگیرتر باشد مشکلات خود سازمان امور مالیاتی نیز کاهش پیدا خواهد کرد؛ از آمادگی اتاق بازرگانی زنجان برای اطلاع رسانی در بحث قوانین و آموزش با توجه به ابزارهای اطلاع رسانی اتاق خبر داد.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی در استان همواره شفافیت عملکرد داشته در پرداخت مالیات خود پیشقدم بوده اند، ابراز کرد: بخش مالیاتی در تولید و صادرات و فعالیت های اقتصادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که کوچکترین مشکل در این بخش واحدهای تولیدی را دچار مشکلات عدیده‌ای در امور خود میکند.
یگانه فرد با تاکید بر اینکه در شرایط غیر عادی و تحریم حل مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی و حمایت از آنها نیازمند راهکارهای اساسی می باشد، گفت: اصل احترام بر فعالان اقتصادی که در این شرایط سخت مالیات خود را پرداخت می‌کنند، موضوع بسیار مهمی است.
وی با اشاره به اینکه وضعیت هیأت های حل اختلاف مالیاتی در حال حاضر از روند مثبتی برخوردار شده است، خاطرنشان کرد: شفافیت در امور، مشکلات را دو طرف را نیز حل خواهد کرد و این آمادگی در اتاق بازرگانی زنجان وجود دارد تا با همکاری و تعامل سازمان امور مالیاتی از میزان مشکلات فعالان اقتصادی بکاهد.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه فرهنگ سازی و آموزش در بخش مالیاتی مد نظر قرار گیرد، تصریح کرد: خدمات ارائه شده در استان که ناشی از اخذ مالیات بوده نیز باید اطلاع رسانی شود.
در ادامه این جلسه اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان نیز به بیان موارد؛ مشکلات و موضوعات مالیاتی بخش خصوصی پرداختند.
 محمود ضرابی نایب رئیس اول اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه بعضی از امور از جمله مالیات ارزش افزوده و موضوع فاکتورها در این شرایط واحدهای تولیدی را دچار مشکل کرده است، ابراز کرد: در این بین اخذ فاکتور یکی از مشکلات اساسی است چرا که در بازار برخی به صورت سنتی فعالیت دارند.
مهدی رنگ رونا عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه تغییرات اساسی و مطلوبی در سازمان امور مالیاتی استان زنجان شکل گرفته است، تصریح کرد: کسب تجربه و ارائه آموزش های لازم به ممیزی ها در برخورد با فعالان اقتصادی و همکاری با آنها از موارد مهمی است که باید به آن توجه شود.
وی با بیان اینکه در حوزه صادرات استرداد افزایش ارزش افزوده تسریع و با اعتماد متقابل موارد پیگیری شود، خاطرنشان کرد: عدم به روز رسانی آمار بانک مرکزی یکی از اشکالات اساسی این بخش است که در این بین سازمان توسعه تجارت، بانک مرکزی، گمرک و امور مالیاتی باید با همکاری یکدیگر و با هماهنگی و بروزرسانی آمار خود فعالیت نمایند.
صمد یوسفی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه اطلاعات سازمان امور مالیاتی از فعالان اقتصادی تکمیل می باشد، خاطرنشان کرد: مشکل مهم در این بخش موضوع اجرایی است که باید با دقت پیگیری شود.
وی با اشاره به اینکه مشکلات عدیده در بخش مالیاتی از جمله طولانی شدن برخی فرآیندها و ... فعالان اقتصادی را دچار مشکل می‌کند، ابراز کرد: فعالان اقتصادی در این شرایط سخت همواره پای کار بوده و حتی در برخی موارد جان خود را نیز به مخاطره انداخته اند، اما فعالیت های کاری خود را با تمام مشکلات پیگیری می‌کنند.
در ادامه محسن عطائیان عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به ماده ۲۸ قانون بهبود مستمر کسب و کار، خاطرنشان کرد: از اجرای این قانون ۱۱ سال سپری شده اما استان می‌تواند در پیگیری موثر آن به عنوان آغاز کننده این روند باشد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر