logo
امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰:۲۸
[ شناسه خبر : ۲۴۸۲۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 8 دقیقه ]
جانشین قرارگاه حمزه سید الشهدا (ع) شمالغرب کشور:

تحریم‌ها محصول گراهایی است که فتنه گران در سال 88 به دشمن دادند/ روز موشک باران پایگاه آمریکایی عین‌الاسد یوم‌الله است

تحریم‌ها-محصول-گراهایی-است-که-فتنه-گران-در-سال-88-به-دشمن-دادند-روز-موشک-باران-پایگاه-آمریکایی-عین‌الاسد-یوم‌الله-است
جانشین قرارگاه حمزه سید الشهدا (ع) شمالغرب کشور گفت: در فتنه سال 88 خسارت بسیاری به کشور وارد شد و هنوز از خسارت آن فتنه بزرگ که بخش عمده‌ای مربوط به تحریم‌ها می‌شود، ماحصل گراهایی است که از داخل به دشمنان داده شده است.

به گزارش موج رسا; سردار مجید ارجمندفر امروز در مراسم بصیرت سردار فاطمی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان، با تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا(س)  و سالروز شهادت سردار سلیمانی، اظهار داشت: حماسه 9 دی، مراسم باشکوه تشییع سردار سلیمانی و موشک باران پایگاه آمریکایی عین‌الاسد به عنوان یوم‌الله محسوب می‌شود که خداوند متعال به حضرت موسی فرموده است یوم‌الله را به مردم یادآوری کنید تا شکرگزار خداوند متعال بوده و قدردان نعمت باشند.

وی ادامه داد: یوم‌الله روزی که از دست انسان‌ها کاری برنمی‌آید و دست قدرت خدا صحنه را تغییر می‌دهد که بارها در دوران دفاع مقدس و در جنگ سوریه شاهد این موضوع بوده‌ایم.

این مسئول با بیان اینکه هر گاه عجز و ناتوانی خود را به محضر الهی گفته‌ایم نصرت الهی شامل حال ما شده است، افزود: 9 دی یک اتفاق بزرگ در طراز پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس بود.

جانشین قرارگاه حمزه سید الشهدا (ع) شمالغرب کشور ادامه داد: در فتنه سال 88 خیانت خواص با اینکه در کشور مسئول بودند منجر به پررویی دشمنان داخلی و خارجی شد و حتی فرقه‌ها و جریاناتی که محافل خود را در خانه‌ها برگزار می‌کردند، یکپارچه به صحنه آمده و 8 ماه کشور را در معرض هجمه دشمنان و بیگانگان قرار دادند.

سردار ارجمند فر با اشاره به اینکه دشمن ابتدا مردم را با شعار تقلب در انتخابات به میدان آورد اما به تدریج نقشه‌های خود را عملی کرد، افزود: زمانی که مردم متوجه توطئه‌های دشمنان شدند، به تدریج صف خود را از فتنه گران جدا کردند که مقام معظم رهبری در جدا کردن صف مردم از فتنه گران و ضد انقلابیون نقش ویژه‌ای داشتند.

وی گفت: در فتنه سال 88 خسارت بسیاری به کشور وارد شد و هنوز از خسارت آن فتنه بزرگ که بخش عمده‌ای مربوط به تحریم‌ها می‌شود، ماحصل گراهایی است که از داخل به دشمنان داده شده است.

این مسئول یادآور شد: وقتی جسارت جمعیت فتنه به قرآن، دین، عاشورا و حجاب بانوان رسیده و شعارهای فتنه گران مستقیم بر علیه ولایت و رهبری و عاشورا و قرآن سر داده شد، مردم از صف فتنه گران جدا شدند.

جانشین قرارگاه حمزه سید الشهدا (ع) شمالغرب کشور با اشاره به مظلومیت حضرت زهرا(س) گفت: در عرصه و زمانی که در عزای حضرت زهرا(س) قرار داریم مظلومیت ائمه اطهار(ع) و حضرت زهرا بیشتر آشکار می‌شود.

سردار ارجمندفر یادآور شد: در قضیه غدیر، 120 هزار نفر با امیرالمومنین(ع) عهد و پیمان بستند اما بعد از رحلت رسول اکرم و 70 روز پس از آن مولا را تنها گذاشتند در حالی که حضرت زهرا(س) به عنوان ناموس ولایت، خود مدافع ولایت شده و خودش را سپر تازیانه قرار داد تا ولایت آسیب نبیند.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) خانه به خانه می‌رفت و بیعت را یادآوری می‌کرد، افزود:  در آن زمان ملت به عهد خود وفا نکرد اما همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند برای حضور در جبهه مقاومت حتی یکبار هم از مردم برای شرکت در جنگ سوریه دعوتی نشد اما فوج فوج سرباز ولایت آماده رفتن به سوریه بودند.

این مسئول گفت: اعتقاد سردار سلیمانی به وعده‌های قرآن و دین اسلام موجب شد تا ایشان در عرصه‌های خطر جان خود را سپر کرده و با شجاعت بر دل دشمن بزند همانگونه که ایشان در عملیات‌های بزرگ در دوران دفاع مقدس نقش آفرین بود.

جانشین قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع) شمالغرب کشور تصریح کرد: زمانی که سردار سلیمانی وارد نیروی قدس شد هدایت جریان‌های اسلامی را در کشورهای مقاومت بر عهده گرفته و با افزایش بصیرت و آگاهی و رمز ایستادگی، بزرگان و سران کشورها را با خود همراه کرد.

سردار ارجمند فر ادامه داد: هنگامی که عراق و سوریه مورد تجاوز داعش، النصره و ارتش آزاد به فرماندهی البغدادی که در اسرائیل تربیت شده بود، قرار گرفت، داعش با شعار اسلامی به میدان آمد اما در عمل اجازه نداد آثاری از دین و قرآن برجای بماند و حتی کلیساها را نیز در عراق و سوریه به آتش کشید.

وی گفت: سردار سلیمانی می‌دانست کلام مقام معظم رهبری کلام خداست و محقق می‌شود و به همین دلیل زمانی که 80 درصد سوریه سقوط کرده بود با فرمان حضرت آقا که فرمودند پیروز جنگ شمایید در صحنه حاضر شد و بشار اسد را که داشت کاخ را ترک می‌کرد قانع کرد و گام به گام دشمن را به عقب راند.

این مسئول باور قلبی به کلام الهی و ولایت را از ویژگی‌های بارز سردار سلیمانی عنوان کرد و افزود: در وصیت نامه سردار سلیمانی می‌خوانیم که ایران را قرارگاه حسین بن علی(ع) و  جمهوری اسلامی را حرم می‌دانند که اگر این نظام بماند سایر حرم‌ها باقی می‌ماند.

جانشین قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع) شمالغرب کشور  یادآور شد: حاج قاسم با اعتقاد به اینکه نظام اسلامی حرم است در سوریه و عراق آستین بالا زده و معادلات جنگ را به نفع نیروهای مقاومت تغییر داد در حالی که از توان نظامی کشور ایران در حد نیروهای تخصصی استفاده کرد.

سردار ارجمند فر بیان داشت: سردار سلیمانی نیرو، لشکر، گردان و تیپ نخواست بلکه با رفتار، محبت و صداقت خود در بیان و کلام و عمل با سران عشایر و مراجع کشورهای محور مقاومت نشست و برخاست کرد تا آنان برای دفاع از دین به میدان بیایند.

وی گفت: سردار سلیمانی برای تربیت نیروها در محور مقاومت در لبنان، سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان هزینه‌ای را متوجه ایران نکرد و با تشکیل گردان‌های عملیاتی، نیروها از شش کشور در سوریه حضور یافتند.

این مسئول با اشاره به بصیرت افزایی در بین نیروهای جبهه مقاومت از سوی سردار سلیمانی، بیان داشت: نیروهای تحت امر از سوی سردار سلیمانی مسجد به مسجد، کلاس به کلاس و دانشگاه به دانشگاه بصیرت‌افزایی کرده و پشت پرده کارهای داعش را اطلاع رسانی کردند.

جانشین قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع) شمالغرب کشور با بیان اینکه سردار سلیمانی در موضوع آموزش به مسائل اعتقادی و سفارش ائمه اطهار(ع) و قرآن تاکید می‌کرد، افزود: سلسله مراتب نیروهای حاضر در سوریه با فرهنگ بسیجی آشنا شده و سپس در رزم‌ها شرکت می‌کردند و این آموزش‌ها به گونه‌ای تاثیرگذار بود که حتی افسران ارتش سوریه تحت تاثیر آن قرار می‌گرفتند.

سردار ارجمندفر بیان داشت: حاج قاسم برای پشتبیانی از دولت و ارتش سوریه در این کشور حضور داشت و بر اساس فرمان ولایت افرادی که از داعش اسیر می‌شدند در برنامه اجباری آموزشی شرکت می‌کردند که این حضور موجب شد عده‌ای متحول و پشیمان شده و درصدد جبران برآیند و در جبهه جنگ به مقام شهادت برسند.

وی با بیان اینکه حاج قاسم تا زمانی که مطمئن نمی‌شد صحنه آمده نبرد است نیرو را به جنگ نمی‌فرستاد، گفت: سردار سلیمانی آشنایی کاملی با منطقه و اهداف دشمنان داشت.

این مسئول با اشاره به دوری نیروهای پاکستان و عراق و افغانستان از خانواده‌های خود به مدت طولانی افزود: سردار سلیمانی فرصتی را فراهم کرد تا خانواده این رزمندگان به بهانه زیارت قبور ائمه اطهار(ع) در کنار فرزندان و همسران خود بوده و دیدار کنند.

جانشین قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع) شمالغرب کشور تصریح کرد: سردار سلیمانی وارد هیچ جناح و گروهی نشد و صادقانه در خدمت مردم بود همانگونه که با تمام توان در مقابل داعش ایستاد و در حالی که دشمنان خیال کردند با حذف حاج قاسم جبهه مقاومت از هم می‌پاشد، مردم با حضور در مراسم تشییع این شهید بزرگ اسلام سیلی دیگری به دشمنان زدند.

سردار ارجمند فر گفت: ملت ایران زمانی که سرداران ولایت خود را فدای ملت می‌کنند قدردان بوده و یوم‌الله رقم می‌زدند.

وی موشک باران پایگاه هوایی عین‌الاسد را سیلی محکمی به دشمنان عنوان کرد و گفت: در طول تاریخ کسی جرات و جسارت چنین کاری را نداشت اگر چه سیلی‌های محکم دیگری پیش رو است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س)، اظهار داشت: حضرت زهرا (س) اولین انقلابی دنیا محسوب می‌شوند که همواره از ولایت حمایت کرده و در دفاع از ولایت جان خویش را تقدیم اسلام کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی موجب احیای تمدن اسلامی شد، افزود: با وجود توطئه‌های دشمنان علیه نظام اسلامی تمدن اسلامی پیشتاز بوده و به برکت انقلاب اسلامی در دنیا دارای جایگاه ویژه‌ای است.

این مسئول با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی از نظر زیرساختی اقتصاد، سیاست و فرهنگ را متحول کرد، افزود: قدرت‌های بزرگ به برکت تمدن اسلامی فرو ریختند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به نقش سردار سلیمانی در محور مقاومت، ادامه داد: سردار زمانی در سوریه حاضر شد که فرماندهان ارشد بشار اسد جرات مقابله با داعش را نداشتند.

حجت‌الاسلام شیرمحمدی یادآور شد: سردار سلیمانی به اندازه‌ای قلوب کشورهای مقاومت را به دست آورد که 8 میلیون نفر برای مقابله با داعش به میدان آمدند این در حالی بود که اگر گنجایش وجود داشت، 80 میلیون نفر به صحنه می‌آمدند.

وی گفت: سردار سلیمانی بصیرت فاطمی داشت و این بصیرت و هوشیاری موجب فتح در جبهه‌های مقاومت و نابودی داعش در منطقه شد.//ن

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر