logo
امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۰:۳۳
[ شناسه خبر : ۲۷۸۱۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیر‌عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان؛

196 هکتار زمین به شهرک تخصصی کفش هیدج اختصاص می‌یابد

196-هکتار-زمین-به-شهرک-تخصصی-کفش-هیدج-اختصاص-می‌یابد
مدیر‌عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: شهرداری هیدج داری ۱۹۶ هکتار زمین است که اگر تحویل شهرک صنعتی شود شهرک تخصصی کفش در این شهر ساخته خواهد شد که در کشور نمونه نخواهد داشت.

محسن عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه کفش هیدج از لحاظ کیفیت و ‌سطح تولید، در رده‌های نخست در ‌کشور مطرح است، اظهار داشت: صنعت کفش هیدج یک صنعت بومی است، در طول سال‌های گذشته نیز واحد‌هایی جدید در این راستا در هیدج ایجاد شده که این نشان‌دهنده توانایی تولیدکنندگان منطقه و وجود ظرفیت خوب در این شهرستان است که اگر صنعتی‌تر شود و نیروی کارگر افزایش یابد قطعا سطح کار بهتر خواهد شد. 

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی مستقر در هیدج به صورت اختصاصی بر روی کفش و بعضا بر روی صنایع تبدیلی فعالیت دارد، افزود: سایر مراکز صنعتی نیز که به صورت پراکنده هستند بر روی صنعت کفش متمرکز شده‌اند.

مدیر‌عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با بیان اینکه در طول روز‌های گذشته جلساتی با مسئولان شهر هیدج برگزار شده است تا زمینی در اختیار شهرک صنعتی قرار دهند، گفت: شهرداری هیدج داری ۱۹۶ هکتار زمین است که اگر تحویل شهرک صنعتی شود شهرک تخصصی کفش در این شهر ساخته خواهد شد که در کشور نمونه نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اگر زمین تحویل شود، شرکت شهرک‌های صنعتی این شهرک‌ را ساخته و تحویل سرمایه‌گذران خواهد داد، عنوان کرد: در صورتی که این زمین به شهرک نیز داده نشود، اما ما جواز تاسیس شهرک صنعتی تخصصی کفش را صادر خواهیم کرد.

عباسی اذعان کرد: مقرر شده تا مسئولان این شهر در مدت یک ماه جواب نهایی و قطعی را به شهرک صنعتی بدهند که آیا اجازه احداث به شهرک صنعتی خواهند داد یا خیر؟

وی با بیان اینکه راه‌اندازی شهرک تخصصی صنعت کفش یکی از چشم‌اندازهای بلندمدتی است که می‌توان برای صنعت کفش هیدج ترسیم کرد، گفت: واحدهای این شهرک در صورت ساخت تنها به حوزه فعالان صنعت کفش ارائه خواهد شد و هیچ فعالیتی جز کفاشی در این واحدها انجام نخواهد گرفت./ب

انتهای خبر/

فرم ارسال نظر